Citat:
Ursprungligen postat av intermittentexplosivitet
Privatläkare med vårdavtal kostar inte mer än ett besök på VC. Gå till vårdcentral är mitt tips: "...nu orkar jag inte längre, har försökkt med allt, motion sömnhygien och terapi men nu går det inte längre. Tre timmars sammanhängande sömn känns för lite. Jag orkar inte mer, oron äter upp mig...Jag vill kunna se framåt, men nu känns det svårt. Allt är utslaget, aptit, magen....allt. Bara att går till affären är ett företag. Jag orkar inte..."
Aha ok, då hade jag fel där.
Men att gå så till en vårdcentral och ojat mig och trixat, det här jag gjort. Dom ville inte skriva ut ett skit utan hänvisade mig upp till psyket. Där hade jag ju redan varit, så dit ville jag ju inte. Då hade jag inte gått till vårdcental från första början. Men iaf så kan det vara jag som haft en dålig läkare, för jag vet andra som fått både Xanor depot 2mg och Flunitrazepam; via den vägen.
Edit: Ah jo visst ja, jag fick faktiskt Imovane i hundra kartonger. 200 åt gången, när jag var där för att be om antabus en gång. Fett som fan faktiskt. "Javisst vad vill du ha?" frågade läkaren. Men jag var rädd att han testade mig så jag vågade inte dra till med Halcion eller nåt sånt, så jag bad om Imovane.
Edit2: Alltså måste det varit den andra läkaren som var sämst.