Ja då kan jag ju börja med att säga min berättelse.
Jag satt 7 år på Hall för Mordförsök ringa narkotika brott.
Efter att jag fått domen så fick jag sitt i häktet i ytterligare ett par månader.
När jag kom in i fängelset så frågade de intagna på vad man satt inne för bla bla. gäller att vara tuff från första stunden annars så kan du vara någons ''bitch'' så var kall!
Hamna aldrig i något gäng i fängelset då kan du få en riktig jävla kuk, blir du gängmedlem kan du få ett hårdare straff så jag var där i fängelset i helt för mig själv.
Maten i fängelset var faktiskt riktigt gott godare än skolmaten

Man fick ringa ett samtal i veckan och det samtalet använde jag till att ringa min familj och berätta hur mycket jag älskar de och speciellt min lillebror.
Det man gör är fängelset först så vaknar man runt 7 äter frukost, jobba, rast, äta, träna, jobba äta rast sen så går man in i cellen.
Lamporna släcktes klockan 10 på kvällen.
När man går ut ur fängelset så får man ett nytt perspektiv på livet men själva staten har förstört mitt liv sen jag var en liten snorunga. Satt på ungdomsvård från 14-18 år.
Jag kom ut för 2 månader sen.
Min äldre bror sitter inne också fick sin dom för någon månad sen. blev 9 år för mordförsök.