2007-09-05, 20:59
  #1
Medlem
siarens avatar
Kvllens keynote av apples VD bjd p en hel del ipod-nyheter.
Priset p iPhone snktes $200, shuffle fick ngra nya frger, nanon bytte form/grnssnitt och den stora ipoden fick samma grnssnitt som nanon.

Den stora nyheten r dock iPod touch. Allts en iPhone utan telefon. Det ser riktigt trevligt ut, med wifi, touchscreen och allt annat kul. Dessvrre kommer den bara i storlekarna 8 och 16 gb

Flipp eller flopp? Det knns hursomhelst som att microsoft zune ligger en bra bit efter nu igen
http://apple.com/
Citera
2007-09-05, 21:03
  #2
Medlem
Boffens avatar
Klart att en iPod touch r lockande Dock blir man nstan lite mer intresserad av iPod classic med 160gb, eller vad det 180 den strsta hade? Aja hur som helst hade de varit fint att f plats med hela sitt bibliotek..

Snart dags fr en ny iPod, nn av dom 2 blir det

Edit: 160gb var den strsta p..
http://www.apple.com/ipodtouch/guidedtour/
Citera
2007-09-05, 21:10
  #3
Medlem
merbzzs avatar
Jag kpte tyvrr nyligen en svart Ipod Nano 8gb , men bev vldigt sugen p den nya nanon med 8 gb. Fr se om jag sljer den gamla och kper en ny.
Citera
2007-09-05, 21:18
  #4
Medlem
siarens avatar
edit: Fel forum fr trden mrkte jag nu . Det bsta vore att merga denna trden med akademikerns som ligger i rtt forumdel: http://www.flashback.org/showthread.php?t=540965
Citera
2007-09-05, 21:49
  #5
Medlem
antonftws avatar
Varfr i hela friden hittar jag den hr trden?
Nu mste jag ju kpa en brbar dator + den nya ipod nanon!
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in