Citat:
Ursprungligen postat av
JonnyJobb
Sitter här och tittar på efterlyst om Korankravallerna polisen säger att hon förstår kravallerna med religion m.m
Hasse börjar gnälla över de
Polisen blir typ flamsig som en 18åring på krogen som träffar Lasse berghagen
Hur kan en polis som Är opartisk lägga sig i det skam
Vet inte tid i programmet men polisen var av kvinnligt kön och svart
Polisen är Rissa Seidou.
Hon framträder ofta i sociala medier i sin roll som polis:
https://www.instagram.com/polisenrissa/
Samma kanaler använder hon för att exempelvis begära swishpengar till hennes bror för att finansiera hans idrottskarriär.
Om det är hennes bror eller hennes "bror" framgår inte, men likförbannat - hon använder sin polisuniform för att tigga pengar.
https://www.instagram.com/p/ChH3z4sDUZd/polisenrissa's profile picture
polisenrissa
❤️Vi behöver er hjälp❤️Se hit möjliga sponsorer! Visst vill väl du eller ditt företag stötta min bror som ska tävla i styrkelyfts-VM i Kanada i höst?
Brorsan satsar på medalj! Förra året tävlade han i M1(40-49 år) där han tog silver i marklyft och 6a totalt. Nu är det dags för honom att tävla i M2 (50-59 år) och Abbe är fast besluten om pallplacering 🙌.
Tillsammans skickar vi honom på detta äventyr 🤩😎🤩
_______________________________________________
💪Vår kära Abbe har blivit uttagen till VM i Styrkelyft i Kanada i höst där han ska representera svenska landslaget. Problemet är dock att han måste betala allt ur egen ficka. Resa, boende, tävlingsavgifter, kläder, mat, dopingtester mm.
_______________________________________________
🙌Vill du vara med och bidra? Ingen summa är för liten. Nu tar vi Abbe till Kanada tillsammans. Vill ditt företag vara med och stötta en lokal atlet och synas i reklam hör på våra sociala medier? Hör av dig till oss. Även små summor kan göra stor skillnad.
_______________________________________________
🥇Abbe satsar på medalj! Förra året tävlade han i M1(40-49 år) där han tog silver i marklyft och 6a totalt. Nu är det dags för honom att tävla i M2 (50-59 år) och Abbe är fast besluten om pallplacering!
_______________________________________________
💵Swisha ditt bidrag till 0761722720 och märk med ”VM”. Vi på Bergslagen Sportcenter och Abbe tackar för ditt bidrag. Alla som är med och stöttar är också med och tävlar om en pt-timme med Abbe samt ett flak Nocco. Vi lottar en vinnare bland bidragen. Ev. överskott skänker vi till Barncancerfonden.
_______________________________________________
#bergslagensportcenter
Skulle det accepteras om YB Södermalm twittrade om "kan ni swisha till min syrra för att hon ska få ett par nya löparskor"?