Funderar på om jag ska lägga denna tråd här eller i skvaller, men kommer fram till att det är större andel "svarsberättigade" i den här delen av forumet. Min fråga lyder som rubriken:
Super Johan Mjällby på jobbet?
Anledningen är att han alltid sluddrar, verkar allmänt uppe i varv varenda gång han och Runheim ska summera kvällens omgång efter varje Champions League match. Han kanske går igång på fotboll på ett utomjordiskt sätt, eller så sitter han och krökar på arbetstid. Suspekt är det iallafall om ni frågar mig. Vad tror ni folks?
Det är absolut ingen obefogad tanke. Han sluddrar det har du verkligen rätt i!
Hur som helst så är han hemsk att lyssna på... Stänger alltid av ljudet nu för tiden när han ska prata sin obetydliga goja!
Nej, han är inte alkis. Men han gillar att kröka. Och sluddrat har han gjort länge.
Hans fru jobbar i en förort som börjar på V.
De bor i en förort som börjar på S, med sjöutsikt.
Han nolltaxerar och gillar tyska sportbilar av typen 911
För oss som aldrig varit längre norrut än Råpunda fotbollstadion, vilken norrförort på S, för jag antar att han bor norr om stan då han väl är från Bålsta?
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!