Citat:
Ursprungligen postat av
7.2PaRichterskalan
Din logik är enastående,du får det till att föräldrarna är dom ansvariga genom att lämna en trunk med
farliga mediciner framme,Maddie inte kan stå på benen och ligger död på gatan men bara föräldrarna
ser detta.Återigen,en förälder får inte panik och gömmer sina döda barn utan dom offrar hellre sina
egna liv för barnet.Du menar att ett sällskap med 8 vuxna och 9 barn inte sågMaddie?Isf hade väl
Maddie rumsarrest(min konspirationsteori).
Talar emot en ev kidnappning?Barn kidnappas av många syften men jag håller det nere på två
alternativ. 1) Året före (23 augusti 2006) blev Natasha Kampush en riksnyhet efter 8 år i fångenskap
och lär ha gett en och en annan dåre ett nytt sätt att tänka.
2)En familj som inte kan få barn eller har ett barn som nyligen dött kan göra desperata saker.Hur svårt är det att uppfatta att gänget sitter på krogen på kvällarna?Föräldrarna har inte hel uppsyn av lyan och då lyan är på markplan så är det väl bara att agera när föräldern har lämnat barnen i sin sömn.
Ingen omöjlighet va?
Jag är oinsatt i ämnet men när föräldrarna har vittnen till förbannelse så går det inte att tro på "kanske"," det logiska" mm.
Okej,nu är jag klar med tråden
Natasha Kampush*kidnappades när hon var på väg till skolan. Vet inte varför du tar upp den kidnappningen? Är det för att hon var en tjej och blev kidnappad annars så finns det inga likheter alls. Du tycker att min logik är konstig och det har du rätt att tycka men jag tycker att du baserar dina teorier mer på känslor, dvs att föräldrar inte kan vara så hemska. De vittnesuppgifter som sällskapet kan komma med är att föräldrarna åt middag men dem och att sällskapet gick och kollade till sina barn med 15-30 minuters mellanrum hela kvällen och då går de förbi deras(Mccann) lägenhet varje gång.
Det som talar för att det är en kidnappning är att Madeleine är borta, annars så finns det inga spår från någon kidnappare, inga spår i lägenheten, inga vittnen som sett något.