Citat:
Ursprungligen postat av
Jeltzin
Tjena,
Tänkte bara kika så det är lugnt att ta dessa båda på samma helg, MDMA en dag, Ketamin den andra. Inget som risker att spöka rent kemiskt eller så? Erfarenheter?
Ingen fara. Jag tror dock att det kan vara en skön kombo.
Har du tidigare erfarenheter med substanserna i fråga? Vilka doseringar har du tänkt att ta? Frågan är vart du ska hållas. Rave? Hemma? Tänk på att du blir tömd på både dopamin och serotonin med MDMA, därför skulle jag personligen föredra att köra båda samtidigt, samma dag. (Om du har tidigare erfarenheter och är hemma eller på en annan trygg plats)
Om du kör båda samtidigt, kör på
småååå linor Keta, så du inte "råkar" trilla ner i ett eventuellt K-hole om du t.ex är på ett rave utan tidigare erfarenheter. Då kan det bli ganska skevt, rent psykiskt, och fysiskt. (Slicka i dig en låg dos MDMA, ta sedan
smååå linor Keta)
Om inte, skulle jag ta MDMA andra dagen och inte första.
Var försiktig, så kommer det nog gå bra.
Mvh