Citat:
Ursprungligen postat av LiLWiz
Jag har tränat styrka i drygt 1,5 år snart regelbundet och förhållandevis kontrollerat. 4-5 dagar i veckan. Senaste två månaderna har jag trappat ned på styrkan och lagt in cardio i form av cykel och trappmaskin á 30 minuter efter varje pass. Blir en form av HIIT och ytterst sällan blir det promenad men då längre än 30 minuter.
Stats: 175cm á 78kg
1) Om jag tar efedrin + koffeintabs, är det 30 minuter före träning som gäller för att få bättre förbränning? Vilken mängd är en bra start och efter hur många veckor ska jag öka/minska?
2)Jag äter nyttigt och har rätt bra koll på min kost, tänkte kombinera en deff på 2 månader med efedra+koffein. Men läste att man kör klokast i att köra 2 veckor E+K och sen 2 veckor vitt för att undvika beroende?
3) Något annat speciellt jag bör göra för att få ut maximalt av efedrinet under perioden jag kommer köra det?
Tacksam för svar!
1. Ja. Börja med en 30mg efedrin och 2-300mg koffein
2. Inte nödvändigt, du blir inte beroende. Men det är bra att ha lite upphåll ibland ändå, om du inte vill vänja kroppen.
3. Prova att lägg till L-tyrosine 500-1000mg.
Kör hårt!