Citat:
Ursprungligen postat av icy
När det gäller Religionsforumet, som jag förvisso inte läser så ofta, så tycker jag att de som saboterar är användare som GayMan och övriga ateister som inte verkar ha något intresse av religion, utan bara försöker sabotera de få seriösa disskusioner som faktiskt finns där.
Seriösaste delforumet känner jag inte till, förmodar att det är något av delforumen som jag sällan besöker (dock är inte Religionsforumet en kandidat), då jag inte tycker att någon av delforumen jag läser håller hög klass.
Anledningen till att jag hänger så mycket i just religionsforat är just för att jag har ett stort intresse av religion. Kan dock utan tvekan påstå att jag kan mer om religion än du, och att jag står för de mer seriösa inläggen där, ofta med källor och länkar. Nej, de som förstör i religionsforat är ateister som tror att de är objektiva genom att kasta skit på alla religioner. Löjligt.
Fast jag vet inte, du kanske hade föredragit att jag skrev att islam är en utopi och världens vackraste religion där alla håller varandras händer och dansar runt i eufori.
I övrigt verkar du hålla en väldigt hög standard då inget delforum på Flashback är tillräckligt seriöst, du låter lite för pompös för min smak. Kanske är Flashback inget för dig eftersom vi inte klarar av att vara tillräckligt seriösa någonstans på forumet för din del.
Och lite On topic:
Ett seriöst forum är Dator & IT support. Ingen som trollar där vad jag vet, och många kunniga som svarar på frågorna n00bsen ställer