Citat:
Ursprungligen postat av hydrochloride
Att sitta och gunga autistiskt fram och tillbaka framför datorn med musiken på högsta volym medan man har hundra olika fönster uppe och har så många järn i elden att man inte lyckas slutföra ett enda av dem...
Precis, helt underbar sysselsättnig. planerade själv att spendera natten på detta sätt efter att kommit hem vid 02:30 tiden. Såg riktigt fram emot det med, hade gått och fundrat utt riktigt kickass musik jag skulle poppa. Så blev
det dock inte...
Efter ca:20min disco lägger datorn av, vilket inte är så ovanligt. Brukar ta 15,max 20min att få igång den igen, så ingen fara tycker man.
Inte idag...
DET TOG 3JÄVLA TIMMAR INNAN DEN STARTA UPP RIKTIGT IGEN!!
Under dom 2 första timmarna gick jag runt,runt i lägenheten speedad som en tjur och började mer och mer likna ett mindre nervöst sammanbrott. Var tvärsäker på att jag aldrig skulle får igång datorn igen.. Tillslut blev jag så less jag jag gick och duschade för att döda tid och sammtidigt försöka skura golvet i badrummet, 2flugor i 1 smäll liksom
När jag kommer ut och provar datorn igen, äntligen funkar den igen.
KL är nu 06.30
Hade egentligen tänkt att ge upp vid den här tiden.
Men ihelvete heller detta VÄGRAR jag att göra nu!
Har jag bestämt mig för att knarka så ska jag göra det också. Även fast jag gör det på en mindre protest och principer..
Vet inte om detta klassas som ett pundigt beteende. Men just att har man bestämt sig för att droga ska man göra det också,oavsätt hur mycket strul det ställer till med i närmsta dagars planering, det får man tumma på isf,och i större utsträckning än vanliga vardags saker som absolut också "SKA" göras..
Hade säkert kunnat få ner detta i en mindre text, men kände att jag måste få lätta mitt hjärta lite samt en del frustration över min misslyckade(uppskjutna)natt.För att kunna ladda om batterierna och få en sju helvetes söndag istället.Som jag anser mig förtjäna.
Nu har jag dock fyllt på med en ny dos tjack nu och tänker sitta här och tvinga igång mig igen eller tills att jag lessnar eller snöar in på nått annat,
bara för att...
Men JIPPI!.. det var naturligt vis inte slut där heller. När jag ska posta inlägget har mitt nät lagt ner, puts väck allt skrivet borta...Och det var bra mycket längre än detta med.satt lätt i över 1timme med det,men jag får skylla mig själv

Kanske lika bra egentligen. Men tillbaka igen och på ren irritation och norrlänsk jävlar annama skriver jag om det igen. Internet ska fan inte få vinna över mig! inte idag!
EDIT; Diverse fel
EDIT;2 Mer fel