Tja, r ganska ny p det hr mnet och jag tnkte gra en spraymall men jag vet inte riktigt av vilket mne. Jag har gjort en bild p datorn och ska skriva ut den och skra ut den men jag vet inte vilket mne.
Tja, r ganska ny p det hr mnet och jag tnkte gra en spraymall men jag vet inte riktigt av vilket mne. Jag har gjort en bild p datorn och ska skriva ut den och skra ut den men jag vet inte vilket mne.
Tycker att det funkar bst med plast om man skall gra ngot som man har gott om tid tex. "motivsprayning" hemmavid medan lite hrdare papp funkar bst out in the wild.
d fortstter jag i spraymalls andan och frgar vidare.
Vart kan man hitta, eller snarare vilken stil r det man skall ha till sina mallar, d menar jag standard stilen som man ser verallt, urskta den ljliga frgan men r totalt nybrjare, tror jag hittade det fr typ ett r sen men sen la jag ner idn om streetart.
Har hrt att plasten som sitter framfr lpsedlar funkar ganska bra, relativt stor och lite styvare n andra plastmaterial. Lite spraylim p baksidan kan hlla det p plats medans du sprayar.
Lycka till, o glm inte att posta bilder.
Skriv ut bilden p papper och laminera den sedan! Har du inte tillgng till de s frga ngon i din bekantkrets om dom har en p jobbet/skola! Annars r "industripapp"(heter de s?) att fredrar allts den tjockaste varianten p papp!
Flashback finansieras genom donationer frn vra medlemmar och beskare. Det r med hjlp av dig vi kan fortstta erbjuda en fri samhllsdebatt. Tack fr ditt std!