Citat:
Ursprungligen postat av Ankdammsman
Hahaha, ett gammalt patrullflygplan förvandlades till en stealthbombare!
Skön historia din polare drog.

Han är ju fruktansvärt anti-USA, så när man hörde hans beskrivning av situationen lät det som Kina bossade över USA och ställde en massa krav och order om att USA skulle göra si och så, och USA slickade en massa röv på kineserna. Att han påstår att Kina lyckades upptäcka en B-2 Spirit (som bekant inte går att upptäcka på radar) på kinesiskt territorium fick mig att tvivla det han sa.
Jag tyckte givetvis att det hela lät jävligt suspekt, och var tvungen att kolla upp det med er som är lite mer insatta.
Efter att ha läst Wikipedia artikeln och blivit lite mer insatt i ämnet, så kan jag säga att det fanns en viss sanning i det han berättade, men det gick till långt ifrån hur han beskrev det. Han påstår även att USA inte bör jävlas med Iran eftersom "Iran är en farlig krigsnation"

Han hoppas att Kina ska växa sig starkare och krossa USA i ett framtida krig. Han påstår att idag skulle Kina mycket möjligt kunna förstöra USA totalt om det blev ett krig mellan båda nationerna.
Ibland skäms jag över mina vänsterpatrask polare