• 1
  • 2
2006-10-14, 18:26
  #1
Medlem
irrblosss avatar
Idag när jag var i affären och gick förbi snackshyllan fick jag se en påse jag aldrig tidigare sett. Den låg intryckt i ett hörn med massa andra liknande påsar. Ljusblå påse från Estrella med Holiday Chips.

"Tunna potatischips med smak av grön paprika, lök, sourcream och cayenne."

Har precis smakat dem och de är underbart goda. Har någon annan sett/smakat dem? Är de nya? Isåfall borde det ju stått NYHET på påsen samt att de borde haft en bättre placering i butiken?
Citera
2006-10-14, 21:11
  #2
Medlem
Hmm..alltså samma smak som deras holiday dipp? Har faktiskt inte sett chipsen ännu men ska hålla ögonen öppna , kan va en riktig hit
Citera
2006-10-15, 01:00
  #3
Medlem
Roxers avatar
Jepp käkade dom förut

Helt underbara faktiskt, har fått mig en ny favorit.
Tror att det är en ny sort har aldrig sett den förut iaf.
Citera
2006-10-15, 01:17
  #4
Medlem
ostz0rs avatar
dem är goda fast smakar exakt som dippen vilket nog också är meningen
Citera
2006-10-15, 01:17
  #5
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av zaphiren
Hmm..alltså samma smak som deras holiday dipp? Har faktiskt inte sett chipsen ännu men ska hålla ögonen öppna , kan va en riktig hit

Så det finns en dipp av samma smak? Känns som om att man borde köpa både dippen och en chipsen av denna smak. Låter som en symbios som tillfredställer vilka smaklökar som helst.
Citera
2006-10-15, 02:21
  #6
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Kimsan
Så det finns en dipp av samma smak?
Ja den har funnits hur länge som helst tror jag Tror dock att det kan bli lite för mycket av det goda med båda holiday chips och dipp
Citera
2006-10-15, 02:25
  #7
Medlem
xnines avatar
själv tyckte jag inte om dom, smakade alldeles för mycket grön paprika. Ät en riktig, det är nyttigare.
Citera
2006-10-19, 10:13
  #8
Medlem
Lätt dom näst äckligaste chipsen jag ätit (förutom OLW chips som fanns för en herrans massa år sedan som skulle smaka italienska kryddor eller vafan det var som var äckligast.) Smakar som gammal holliday dip som stått i kylen för länge luktar.

Varning från mig.
Citera
2006-10-19, 21:36
  #9
Medlem
LasVegass avatar
Då får man väl hoppas att dom gör en variant med den bästa dippan nämligen "tortillia"
Citera
2006-10-22, 02:02
  #10
Bannlyst
Jag tyckte dom smakade ärtor = inte gott.
Citera
2006-10-22, 02:06
  #11
Medlem
Vad heter de nya fullkornssnacksen då? Smakade jävligt salt när jag testade.
Citera
2006-10-28, 09:30
  #12
Medlem
Badios avatar
Citat:
Ursprungligen postat av namram
Vad heter de nya fullkornssnacksen då? Smakade jävligt salt när jag testade.

GRAIN DELIGHT

Provade Holiday igår och de var helt klart ätbara
Citera
  • 1
  • 2

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in