Viktigt hade vart att slå ner minsta lilla upprorsstämning från vänstervridna. Eller att dom får en egen liten del land med en järnridå runt.
Så kan dom försöka leva och snylta på varandra där. Skulle bli svårt då ingen av dom vill jobba.
Många tänker negativt på ordet diktator. Men tänk er en vettig sådan med ryggrad och pondus.
Även om du mot all förmodan hittar en ärlig diktator och denne inte blir korrupt av sin makt så följer det med en jävla massa andra problem. Men jag tror inte du är redo för den diskussionen.
Markus Allard eller Gustav Kasselstrand. De vet precis vad som behöver göras. Någon som Hitler hade behövt tid på sig att läsa på om vår situation för att sedan spendera månader på Berghof för att känna efter vad han vill göra.
Citat:
Ursprungligen postat av Pinoputchin
Men en kul sak med Juholt är att i uniform och hatt skulle killen exakt se ut som någon gammal medaljerad general i forna Sovjet, Juholt har ett osvenskt utseende som general i en bananrepublik. Han har ett coolt utseende, enorma ögonbryn, stor kalufs, tjock och en mullig mustasch, galet leende.. han skulle passa perfekt.
Han är en korsning mellan Stalin, Björne & Super Mario.
__________________
Senast redigerad av petzor 2026-09-17 kl. 12:02.
Mark i sig ger ingen inkomst. Hur ska man beskatta den?
Det finns oändligt mycket man kan lämna över till nätet. Historia och geografi tex. Finns ingen anledning att ha regeringslängden eller huvudstaden i Georgien i minnesbanken.
Jag skulle säga att matematik täcker det mesta av hjärnarbetet här.
Markvärdesskatt är en etablerad teori bland nyliberaler. Läs på.
Alexander Bard! Jag stör mig visserligen något enormt på honom, samtidigt som jag beundrar hans mycket skarpa intellekt. Om han fick råda skulle vi ha ett bättre samhälle.