Citat:
Ursprungligen postat av
LadySweden
Hur menar du nu? Hur skulle UK kunna regera vidare?
Det blir nyval. Han har det enda regeringsfäiga laget. Dessutom kommer många flera att rösta på de blå eftersom de verkar som de enda proffsiga.
Det bästa vore dock att man handplockar alla från de bästa partierna. Ulf är klart bäst som statsminister (ingen längtar tillbaka till MÖRDAR-Löfven! Snälla! Nej!) Mördar-Löfven (som gjorde så att Sverige hade en övertödlighet på 100 000 människor, hans kännetecken var att han ALDRIG ville ta ansvar. Han VILLE inte ens vara statsminister.
Det ÄR den stora skillnaden med Ulf K. Han är som en landsfader som tar sig ansvar. Han är dessutom inte sarkastiskt och hemsk som Magdalena Andersson, utan trevlig mot alla. Artig och respektfull. Precis som det som krävs av alla, även alla nya invandrare. Till skillnad från Magda är han heller inte nedlåtande beskäftig.