Citat:
Ursprungligen postat av
Stockholmsstad
Är det inte helt uppenbart att ÅkeZZon just nu provocerar den muslimska minoriteten med sin nya kampanj? På bilden där han poserar med Fröken Snusk i hennes rosa mask och rider på en dalahäst, det ser ju ut som en ren karikatyr av ett muslimskt par!
Sedan har vi namnvalet "ÅkeZZonz", vilket känns väldigt medvetet om man tänker på associationerna till "RyZZar" och "NaZZar".
Lägg därtill att jomshof lanserar sin bok "kafir" exakt samtidigt och att boken ges ut av ÅkeZZonz egna förlag! Det är liksom för uträknat för att vara en slump.
Inom internetkultur är "ZZ" den moderna snabbvarianten av Godwins lag (att kalla någon för Hitler). Många (som själva använder förvrängningen) vet inte om detta, eftersom de är utvecklingsstörda. Användandet av namnet "ÅkeZZon" är en högst medveten och kalkylerad dubbeltydighet.
Karln är inte dum, tvärtom, han vet exakt vad han gör. Det är just det som gör honom extremt farlig.
Dumfan, är det någon och någonting som är extremt som är farligt för landet och Svenskarna så är det vänsterpacket med Magdamena+ MP i spetsen, mer massinvasion av hundratusentals Araber, Muslimer och Afrikaner innebär mer av gängkrig och skjutningar, sprängningar, våldtäkter, förnerdringsrån, åldringsvåldtäkter, assistansbluffande, mord på öppen gata, sämre välfärd och ett otryggare samhälle.
Sen är det standard med Z inom dansbandsvärlden och inget med Nazism att göra din sopa.
Kända dansband med Z :
Lasse Stefanz – Ett av Sveriges största och äldsta dansband. Larz-Kristerz – Vinnare av Dansbandskampen 2008. Rolandz – Bandet med Robert Gustafssons karaktär Roland Järverup. Wizex – Klassiskt dansband som bildades på 1970-talet. Donnez – Modernt och flitigt turnerande band. Sannex – Grammisbelönat och populärt dansband. Callinaz – Modernt band som ofta spelar på stora dansbanor. Martinez – Långkörare på dansbandsscenen.