Organisationen Legion Wasa har varit insomnad sedan en tid. Men nu har den väckts till liv igen, som politiskt parti.
Mer här:
https://www.legionwasa.se/
Partiledaren är Jack. Han är en
pålitlig ledare med lång erfarenhet. Jack vill som alla goda nationalister
"säkra existensen för vårt folk och en framtid för våra vita barn." Ett partiprogram finns också, så vi vet att det är ett seriöst projekt.
Som medlem får du tillgång till allt från nationellt memorabilia till kläder så som t-shirts, huvtröjor och
läderrocken Gestapo. Otroligt tufft! Man får även tillgång till medaljer från andra världskriget med bildbevis på dessa. Den till väster är äkta, men den till höger är fejk tydligen, men det viktigaste är att man ser stilig ut och dom ger en styrka när man förmodligen är ute och demonstrerar eller genomför revolution. Kanske i sin Gestapo läderrock?
Vad tror ni? NMR är utspelat sedan länge. Vad fick de i senaste valet? Några tiotals röster? Är Legion Wasa nu närmaste konkurrent till AFS?