Citat:
Ursprungligen postat av
Radikalexorcist
Äntligen kan den löjliga könsdebatten redas ut en gång för alla. Om det visar sig att gärningsmannen ser sig själv som kvinna har Katia Mosally satt sig i en väldigt olycklig situation. PK-tjafset, som framför allt landets alla kändisar flitigt utnyttjat för egen vinnings skull, kanske äntligen kan gå i graven nu. Rätten att vara det kön man identifierar sig med är tydligen bara gångbart så länge man står framför en kamera eller går på röda mattan. Inte ens "Snickar-Björn" går längre säker som icke-binär.
Det
är skillnad på kön. Hur ska Katia ta sig ur detta om det visar sig att GM identifierar sig som kvinna eller icke-binär? Och visar det sig att GM är svårt psykiskt sjuk så faller hennes resonemang även där, hon låter en allvarligt störd människa representera hela den manliga befolkningen i landet.
https://www.expressen.se/noje/kandisarnas-ilska-och-sorg-efter-mordet-i-ronninge/
Katia Mosally hade suttit säkrare i båten om hon i stället valt att rikta sin insamling åt familjen i Boden-fallet. Nu håller hon nog tummarna och hoppas på ett mirakel.

Tidigare var det vänsterextrema, högerextrema och islamism som var högrisk för vansinnesdåd. Nu verkar en fjärde gren utkristallisera sig.
Debatten i USA har varit igång senaste året pga transismen, var inte Charlie Kirks mördare transa bland annat?
Detta spiller även över till Sverige snabbare än man kunde ana.