Hej!
Vad är det för människor som klagar på "tvångsblandning" som Socialdemokraterna vill införa?
Dom som är Sverigedemokrater, är inte det ändå positivt att mångkulturen kommer till exempelvis Örgryte i Göteborg och till Djursholm, Östermalm i Stockholm, jätte gärna till Södermalm i flera kvarter nära journalister och kändisar, Lomma med flera platser och städer.
I dessa områden röstade man mycket på Moderaterna år 2010 när Fredrik Reinfeldt och Miljöpartiet började importera mängder av MENA människor och i dessa områden har man "rätt värdegrund" och "rätt värderingar". Är det inte mer än rätt att människorna i fina områden också får uppleva mångkulturen och att man skickar en signal om att man inte kan köpa sig fri från mångkulturen?
Jag ser också gärna att man bygger minst tio nya bostadshus några meter ifrån Annie Lööfs villa och placerar ungdomsgäng och deras familjer ifrån exempelvis Rinkeby där. Då får Annie Lööf mångkulturen runt hörnet bokstavligt talat. Inte kommer väl Annie Lööf delta i protest mot detta?