Citat:
Ursprungligen postat av
Korv-Bajs
Har Tommy Robinson (Stephen Christopher Yaxley-Lennon) någon
web-sida eller liknande som inte är nedstängd?
Ja, et tror jag men andra har bättre koll på det. Han finns bl..a. på Youtube i form av intervjuer som Jordan Peterson har gjort med honom. De är upplysande och bra.
Om Tommy Robinson vill jag bara säga:
Tommy Robinson har länge varit en stark kritiker av importen till Storbritannien av extrema, brittiskfientliga islamister. Han har också på ett förtjänstfullt sått visat på den skrämmande omfattningen av våldtäkter begångna systematiskt av pakistanska män.
Precis som i Sverige får kritik inte riktas mot dessa missförhållanden utan att den som kritiserar brännmärkas som en ond människa, en högerextremist (alt. fascist, nazist m.m.).
Det brittiska etablissemanget har inte velat erkänna att deras ansvarslösa vänsterliberala politik och islamkramande har haft katastrofala konsekvenser för hela det brittiska samhället.
. . Därför har de tagit till alla tänkbara medel för att tysta Tommy Robinson - genom rättsliga åtgärder, långa fängelsestraff i isoleringscell och en ständig smutskastning från politiker, media och myndigheter.
Tommy Robinson har sagt sanningar som inte tolererats av etablikssemanget. Därför utpekas han som en ond, hemsk och farlig människa.