Fick mitt Super Enhanced kratom från naturens idag.
Testade att göra the på det med cirka 1.5-2 g på hyfsat tom mage. Kände lite men inte alls särskilt mkt. Ska testa med lite mer nästa gång men min fråga är om man kanske ska köpa annat kratom eftersom naturens inte känns direkt klockrena vare sig gäller kvalitet eller kundsupport, fick dock mitt paket i bra tid. Så vart ifrån ska man beställa ifrån och ska man kanske testa 15x extraktet nästa gång. Om ni har tips men inte får skriva pga reklam så kan ni pma mig. Vet inte riktigt hur det är med reglerna.
ND är som jag skrivit i flera trådar tidigare ett hemskt företag. Otrevlig attityd, varor av disskutabel eller väldigt varierande kvalitet. Sist jag beställde kratom därifrån, den billiga batchen för under 2000:- per 100g så gick det åt på en vecka. 100g från min favoritbutik som skickar från Hong-Kong brukar räcka i minst en månad om jag kör fler gånger än man egentligen ska, ett sådant användande är dock inte att rekomendera då det hela förlorar sin charm ganska snabbt om man tar det varje dag.
Jag skrev i alla fall ett långt klagobrev till ND och frågade ifall jag inte kunde få någon sort kompensation eller ett varuprov av den dyrare batchen. Svaret jag fick var så otrevlig och nonchalerande att jag aldrig kommer att handla av ND igen och varje person som frågar mig var man skall beställa så säger jag till, vart som helst utom ND. Varför fortsätter folk att köpa därifrån? Det är ju lagligt att ta in från asien direkt och till samma eller lägre pris med en bättre och trevligare service.
Så svaret på frågan är de flesta shoppar förutom ND och dess kloner.
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!