Citat:
Ursprungligen postat av
Pripps0.0
Sedan är det ju faktiskt en oerhörd skillnad på att vara kriminell och skada andra rent fysiskt i samhället, än att leva drogfritt, träna och hysa kärlek till sitt land. Sonen har samma mål som sin far, men sonen har stake och större integritet.
Politiker gör tydligen allt för att det ska gå åt helvete för Sverige. De drar sig inte ens för att dreva mot ett barn, eller att använda ett autistiskt sådant för att tjäna sina syften. Typ Greta.
Citerar Melanie Phillips från klippet nedan.
"To be right wing is to be in leauge with forces of evil . It is a manichean division."
Manichean division betyder religiös ide om gott och ont extremt dualistiskt.. Hon menar att vi lever i en tid utan förnuft och att sanning ofta avfärdas som "right wing".
https://youtu.be/g7Hf21j3yBA?si=EmiUQXP-qJTCFVHl
Här sätter man naziststämpel på alla som protesterar mot utvecklingen.
Den här grabben har inte rånat, inte misshandlat, inte gruppvåltagit, har inte sålt knark etc allt han gjort är att han är nationalist och tränat sig i självförsvar. Sanningen är den att Sverige har blivit mycket otrygg och kriminaliteten är kraftigt överrepresenterad av invandrare. ( BRÅ la dock locket på när det blev för uppenbart) Det är bara fakta. Man kan tycka det är värt priset och man drar inte alla över en kam.. men det är fortfarande fakta. Vi har betalat ett pris.
Svenska killar är ganska skyddslösa mot våldsamma gäng. Men det får man inte tala om för då hör man till den onda sidan.
Rap-artister som uppmanar till våld och glorifierar kriminalitet hyllas däremot i media.