Citat:
Ursprungligen postat av
Mr.Sweden
Redan innan valåret kommit igång på allvar släpper allltså Socialdemokraterna bomben om kommande folkomflyttningar i konungariket Sverige, d v s en social ingenjörskonst i Maos, Pol Pots och Stalins anda. Samtliga begränsade framgångar. Jag kan bara se två skäl till att detta händer...
1. Sossarna har haft det här i planeringen från start, fyll på landet med andra folk för att generera mer skatteintäkter och S-väljare och skaka sedan om burken rejält så att allt blandas. Som alla socialister tror de ju att människan är en tabla rasa utan egen agen och lätt att omforma.
2. Sossarna inser att de kört landet fullständigt i sank med Mitt Europa bygger inte murar och att vad som väntar är upplösningen av en framgångsrik nation. Vad gör en ansvarsrädd sosse då? Enkelt. Hittar på en fullständigt utopisk lösning som alla tänkande människor avvisar för att därefter säga - vi försökte, hade bra förslag, men blev motarbetade - kollapsen är inte vårt fel.
Det känns som förslaget kom i desperation i med att det har tagits emot så dåligt. Jag tror inte detta förslaget hade kommit om de inte förlorat valet och blev desperata på "bra förslag" själva som de kan lägga angående integrationsproblemen.
Detta förslaget visar ju bara väldigt tydligt också på hur faktiskt lite Socialdemokraterna vet om de problem som finns och hur man ska lösa dom.
Vad är det man löser? Man flyttar ju bara ett problem från ett område till ett annat. Att lösa problemen hade varit Tidöpolitik som redan har införts till 33%. Och där resterande förslag från Tidöavtalet har inletts.
Förslaget är ren och skär desperation och extremt ogenomtänkt.
Det som är ännu viktigare att komma ihåg och som jag brukar dela med mig till mina Sverigevänner så gott de går är det kommande röstlåset som stundar i Sverige.
Sossarna kan ungefär öka de röstberättigade med 2 % på en mandatperiod, de flesta av dom röstar vänsterut på sossarna. Även om de är så att deras äckliga blandpolitik går igenom och skapar mer svenskar som röstar SD så kan kommande mandatperiod bli dödsstöten för Sverige.
(I med att svenskar inte vaknar upp i den takt som S tar emot nya S röstare.)
Vi får helt enkelt se, det verkar ibland som det är något som styr Sverige till ett så kasst läge som möjligt bara för att. Kan de bero på befolkningen? De som inte fattar än t.ex. och deras rösträtt som är problemet?
I allafall, vi opponerar att S får makten igen och blandandet börjar, detta kommer skapa mer svenskar som röstar på Tidö nästa val. Men det kommer också garanterat delas ut mer medborgaskap igen och tas emot mer människor för sossarnas vet att de behöver det. Speciellt när blandpolitiken visar sig impopulär och de tappar väljare.
Detta gör att Sverige val efter val, fram o tillbaka, upp o ner. Går från Tidö, till bland o tillbaka. Detta i sin tur kommer göra att hela Sverige blir ett enda stort ghetto. Detta kan hålla på så hur länge som helst, det är helt garanterat. Svenskar är såpass dumma i huvudet faktiskt!
Det är ju bara se siffrorna nu, majoriteten vill byta regering. Varför? Vad är det de tror dom får? Vad tror de det är för politik dom får?
Jo de får:
- Dödlig dubbelinflation. (Igen).
- Kaos i skolan.
- Otrygghet.
- Integrationskaos.
- Pengar till islamisering.
- Garanterat mer migranter.
- Bidragspolitik. (Då detta är den största moroten för S att locka folk till Sverige.)
- Sämre välfärd.
- Bland och sämre bostadsområden.
Vill också inflika, att snart kommer de som motsätter blandpolitik kallas för nazister och ras-segregerare sådana som inte vill beblanda sig med andra människor. Sossarna kommer haka på den retoriken med, om de fullföljer sin plan med gott o blandat.
Förmodligen är det så för att det är precis ett sådant förslag som deras mentalt kastrerade och korkade väljare tror kan kunna fungera, sen finns det också propaganda egenskaper där, där man kan skrämma dessa väljare med att uppfattas som nazister som inte vill blanda sig.
Men jag kan ha fel, kanske sossarna släpper detta efter ett litet tag, de kanske är för många som går till blågula allafall!