• 1
  • 2
2025-06-13, 20:55
  #13
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Mowter
Ja. Alltså. Frågan lyder. Varför kan det vara svårt att visa sina känslor för andra, eller inte? Ibland? Ofta? Beror på personen säkert.

Vad är det som håller människan från att visa sina känslor för andra?

Det kan vi prata i tråden.

Eller menar du visa vad du känner för någon du är förälskad i? I så fall är det väl avvaktande på signaler som visar att den andra känner likadant.
__________________
Senast redigerad av marageo 2025-06-13 kl. 20:58.
Citera
2025-06-13, 23:09
  #14
Bannlyst
Det är inte alla som har så mycket känslor.
Citera
2025-06-13, 23:59
  #15
Medlem
Landsbygdens avatar
Citat:
Ursprungligen postat av passadhi
Problemet är att de flesta människor har skvaller som främsta intresse. Det jag delar med mig av vet jag kommer hamna i omlopp på stan ganska omgående. Speciellt när det gäller kvinnor, som tydligen skvallrar hejvilt t.o.m. om väldigt intima saker som sin partners preferenser och beteenden i sängen. När nått pucko kommer fram och säger ”du, hehe, jag hörde att du hade [privat information]…” så blir jag sne på riktigt. Köp en se & hör eller svensk damtidning istället, eller varför inte skaffa dig en riktig hobby. Jag har i princip slutat prata om mig själv för det leder så sällan till något bra. Det är skönt att slippa leva i en såpopera.
Bra svar. Kan instämma.
Citera
  • 1
  • 2

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in