Citat:
Ursprungligen postat av
Tillfkonto12
Har kollat på en del videor och det där brungula så kallade "pissfiltret" är ju rätt avvikande från hur det såg ut i originalet med mättade färger. Man har bytt ut stenen i ruinerna från marmor till något granitliknande vilket gör dem betydligt mindre intressanta. Imperial City ser också gråare och tristare ut. Utöver den nya grafiken verkar det vara i stort sett samma spel med samma gamla buggar. Nej, jag tänker inte betala fullpris för ett spel jag redan har.
Tanken är ju att det ska vara samma spel, så där har dom ju lyckats. Vet inte varför folk fått för sig att "remake" innebär något annat än just det
Ser dock ut som att dom lagt in ett fåtal helt nya quests för att låsa upp ny gear, så lite nytt är det iaf. Båda expansionerna följer med också så har man missat dom kan det vara bra läge att köra igenom.