2025-04-09, 18:20
  #1
Medlem
Sladdarens avatar
Verkar ha stannat p 88% under mnga minuter nu fr att hitta dubbletter
Nn bugg eller ? AV installera och installera om eller ?

vriga frgor :

1. Gr det lita p Searchmyfiles till massivt frtroende att den raderar 100% iga kopior och inget annat troligen ifrn valfri / slumpad plats (location verkar det som om man sker igenom alla mappar) ?

- Jag anvnder den bara p externa hrddiskar s och sker inte igenom mjukvaru-program utan endast dokument, bilder, foton

(Standard search)

2. Om jag vill ska efter en viss titel p en fil, som ex foton man tagit med mobilkameran s kan
ev alla filer ifrn den kameran ha en skkriterie som r gemensamt fr alla dessa foton

Det kan starta med IMG och sen 1 s hr IMG_1, IMG_2, IMG_3 osv eller att man har valt att ha med datum. Gr ju stlla in p mobilen

Pga att knnetecknet r IMG_ och formatet r JPG

Hur stller jag in det p menyn p programmet s jag sker frst p alla titlar som brjar med IMG_ och sen formatet (extension) och mapparna ser man ju var de ligger sen

3. Kan jag frflytta allt jag sker, hittar och vljer att markera till en ny mapp eller till en vald existerande mapp med det hr programmet ? (Har annat program fr det om filhanterare och organiserare) Hur gr jag d ?
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in