Citat:
Ursprungligen postat av
TRAVANESTO
Du har en sådan ZOG-hjärna att man blir mörkrädd. Det existerar faktiska problem i Sverige men du fantiserar hellre om att Ryssland kommer attackera Sverige. Att du inte skäms. Ryssland har under MÅNGA år inte kunnat erövra de delar av Ukraina som de vill ha. Ukraina är ett angränsande land till Ryssland men detta till trots så tror du att ryssen önskar att anfalla Sverige?
Alltså du är ju verkligen dum i huvudet som inte kan rangordna hot mot Sverige och blattarna är tusen gånger värre än vad ryssen är för i framtiden så kanske det inte existerar ett svenskt folk just pga massinvandringen.
Förblindad av hat mot utlänningar, som så många andra här på Flashback, varför blir jag inte förvånad?
Ja, vi har problem med invandringens följder, utan minsta tvekan, men de utgör inte ett existentiellt hot på det sätt ett eskalerat krig i öst gör. Invandrarna kommer att assimileras, så har det alltid fungerat i alla tider i alla länder så varför skulle det inte fungera här? Jag är inte rädd för att Sverige ska ha ett folk i framtiden. De som bor här är det svenska folket och det kommer bo folk här även i framtiden och de kommer tala svenska, men många kommer att ha ett utseende som inte passar med den klassiska Sverigebilden. Jag skräms inte av det på samma sätt som av ett krig även om jag personligen håller på svenska traditioner.
Som du ser så har jag de facto rangordnat hotet mot oss och där kommer Rysslands agerande före invandringen. Du tycker annorlunda och det får du göra, men du gör det för att du är förblindad av invandrarhat.