Citat:
Ursprungligen postat av
hinhale
Jag undrar vad som ligger bakom att random flashback-användare (som inte verkar vara mods) ska dra ut och proklamera "den här tråden kan låsas".
Vad är det personliga gagnet?
Är det att man står och viftar med fingret i vinden och vill vara inflytelserik? Vill man städa upp på forumet, varför? Jag köper att man har lite tålamod. Men är detta den vanliga
Gemene man som läser kan bara sluta läsa om man märker det inte blir något av substans längre? Läser man många trådar dagligen, kanske det finns någon förklaring. Personligen kunde jag inte bry mig mindre. Därför jag frågar.
Gör man det för att man har IT-städmani? 20 sidor till liksom. Nämen jahaja.... Vill man värna om legendariska trådar? Tycker man något saggar mer än det borde? Man går väl in på sista sidan och märker stt det inte hittats något nytt senaste året etc och släpper fokus på't. Jag efterfrågar syftet. Vad har man i tankarna? Kan ju vara personliga motiv givetvis men jag blir lite nyfiken.
Hatar verkligen det, och kan inte sluta reta mig på det.
Det är ungefär som nollor som avslutar sina argument med "
punkt slut".
Det är liksom "
Jag tycker inte att den här diskussionen ska finnas. Håll käften!".