Kul att tråden öppnats igen! Var tvungen att gå in och kolla eftersom han återigen är ganska aktuell, han verkar lägga massor med energi på allt som han inte får mycket skattepengar för att arbeta med
Herregud, han har alltså 66725:-/månad för att sitta och gnälla på sina gamla kamrater i alla forum?

Om jag var han så hade jag försökt bevisa att jag har ett värde för regionen på egen hand, men han verkar inte kunna släppa bitterheten över att en grupp inte vill ha kvar någon som bedrar dem och som begår olagliga (kanske, tror inte att en dom har fallit?) handlingar i deras namn. Jag är med i ett annat parti, men inte jätteaktiv, och har sett folk bli uteslutna för bra mycket mindre.
Alla som inte fattar varför jag skaffade ett nytt konto för att skriva om honom kanske förstår nu... Tror inte att han någonsin kan släppa att han inte är beundrad av någon/några, då ska han hämnas för evigt. På senare tid har det varit många småaktiga inlägg och insändare från honom.
Vet inte hur det där fungerar, kan han sitta kvar som vilde eller riskerar han att avsättas? Har någon hört något mer om det blev något av polisanmälan? Eller om det blivit något av någon av alla polisanmälningar han lämnat in mot alla som inte gör som han säger?