Citat:
Ursprungligen postat av
DRAVKCAB
Vilket bullshit svar
I din förvirring så tror du Mexiko vars ekonomi är helt beroende på USA kan ställa några som helst krav på dem vad det gäller deras immigrations politik
Om USA säger hoppa till Mexiko så frågar dom hur högt.
Vad du tror på är liberal/vänster propaganda som vill få dig att tro på att länder inte kan implementera hårdare asyllagstiftning. Det är naturligtvis falskt eftersom det finns massor av länder som har hårdare lagstiftning än vad vänstern och globalisterna vill ha och gränser värda namnet.
Utan gränser så har du inget land, du har bara föreställningen av ett land.
Noterar att du talar maktspråk med dels utpressning som metod och dels så resonerar du också som någon som låtsas att det inte finns lagar att förhålla sig till.
Lagt lag ligger , tills något annat händer.
Till skillnad från dig så har jag koll, och du bara fabulerar ihop något ur din magiska antidemokratiska MAGA-hatt.