Citat:
Ursprungligen postat av
machineman
Jag har inte alls skrivit det du påstår. Jag har blivit avsugen på nudistbad (på avskild plats utan ett enda barn någonstans på stranden) hur fan ska det ha gått till om jag inte haft stånd?
Jag har dock aldrig gått omkring med stånd på någon jvla strand över huvud taget.
Har heller inte skrivit att det förekommer sex på alla nudiststränder, utan tvärtom att man får se till att vara på rätt strand vid rätt tillfälle om man ska ägna sig åt sex.
Vad är syftet med att locka barn till "avsexualiserade naturistcampingar och stränder"? Jag tror vi vet svaret på den frågan ..
Jag vill inte ha barn på sådana platser ALLS.
Att familjer kommer till avsexualiserade stränder och campingar är ju jättebra. Just för att det är avsexualiserat. Det är sunt att få lära sig att kroppar är olika och alla duger som dom är. Detta ser man inte på vanliga stränder. Där är det ofta en tävling i att se tränad och smal ut.
Det är i ditt huvud det blir fel. För att du likställer naket med sex. Du kan inte skilja på dessa två. Och blir kåt så fort du ser något naket. Du behöver hjälp.