Citat:
Ursprungligen postat av
Doosing
Troligtvis är det SDs trollfabrik som sitter i tråden. Det är full skademinimering som gäller nu. De förstår inte att det här bara är början. SD har suttit i debatter i flera år och sagt att de andra partierna bör respektera väljarna för väljarna är inte så dumma. Så gör de något så här idiotiskt själva och behandlar väljarna som idioter. Det tänket de uppvisar är typiskt borgartänk att alltid se ner på folk. Som plockat ur liberalismen som SD nu suttit sig i knät på när de hjälper de liberala partierna att förstöra välfärden samtidigt som majoriteten av deras väljare är f.d sossar som vill ha en stark välfärd.
Det går inte ihop. De skulle låtit den stolpens huvud rulla och låtsats att de inte visste om trollfabriken. Inget annat hade räddat dem
SD går framåt, förtroendet är inte skadat eftersom folk vet att det hela är en bluff, tv4 har gjort bort sig fullständigt, S och C har släppt masken och visar öppet att de är fascister, de enda idioterna bland väljarna sitter på vänsterkanten och tror på fullt allvar att det som sägs i msm är sant, damage control från vänsterblivna är enorm, det finns ingen trollfabrik, det finns endast en vänster som inte förstår humor och som inte förstår memes eller att det finns människor som inte tycker som de.
Vänsterfolket har haft veckor på sig att lägga fram bevis som styrker deras påståenden, vilket inte har skett, varken i media eller här på FB.
Alltså är det hela endast en konspirationsteori i stil med flat earth, klimathysterin, mångkultur, massinvandringens vinst, osv.
Ni har inte bara skjutit er själva i foten, ni sköt av er hela benet.