Citat:
Ursprungligen postat av
Klagan
Helt otroligt fascinerande att: 1 Företagaren skickar filmer och foton på sig själv. 2 Att de i härvan inte fattar att det blir polisärende tillslut om de pressar ut sista droppen. Spännande , hoppas på mer info om dessa misslyckade individer och deras förehavande. 😎👍
Du är en idiot av rang.
1. De flesta kåta män kan göra korkade saker, är dom i gasen och betuttad i en kvinna så kan vissa göra vad fan som helst.
Bara kolla på män som blir scammade av brudar online som själv sitter i jävla sydamerika eller nåt och säger deras mama är sjuk så att mannen i sverige ska skicka pengar.
Finns otaliga artiklar att läsa om detta scam.
Eller för den delen kvinnor som åker på romansbedrägeri och tar lån och lånar ut stora summor.
Skickar du en nakenbild till en brud du träffat online så räknar du knappast med att hon ska börj utpressa dig.
2. Mörkertalet är garanterat ganska stort.
Samma med peddofiler som chattat med vad dom tro är 13 årig flicka, men i själa verket är det en 25 årig arab med fejkbilder.
Jag tänker som så att om man verkligen inte har mer pengar, då har man ju bara saker att förlora på att gå till polisen, för då kan ju utpressarna släppa bilden bara för att jävlas.