Har inte läst tråden men det brukar gå gå till så att en person närvarande i riket som inte är medborgare eller med " Tveksamt " medborgarskap .. Kan klara sig ett tag om han så att säga " Flyger Under radarn " och kan muta sig fram ett tag .Men när det blir för mycket tidningsrubriker .Börjar de stora grabbarna röra på sig i riket .
I detta då Turkiet som är tveksamt demokratiskt ..har han fått tipset att det kommer att utfärdas en arresterings order.
Underförstått att annars blir det finkan här och det är inte med TV på rummet i Turkiet vad man hört.
Marken brinner under fötterna gäller att komma ur blocken rätt snabbt
Så han reser ..och har nu vad det låter blivit haffad med Falska papper i Iran. Det är ju inte bra det heller ,Bli haffad för lagbrott. Ingen TV på rummet där heller kan man tänka
Turkarna blir av med problemet rycker på Axlarna .han smet .. Iranierna vill deala om andra personer har en Svensk i källaren och vill ha en Iranier
No Brainer att Iran säger ..visst det kan vi göra marginalkostnaden 2 x på planet en Knarklangare och EU diplomat
Snacka med oss löser vi detta lilla enkla
https://www.svd.se/a/Mob93J/svensk-f...over-500-dagar
En diplomat i 500 dagar utan att vara skurk så blir det tufft för en Knarklangare ..Dyrt och Tufft. Ett ord skjuter dom bara honom .. Förnekar att dom sett honom ..