Jag tror att även om du kunde bygga en tidsmaskin och transportera de här människorna till Hamas-terrorns epicentrum. Så skulle de ändå förneka det de såg.
Det finns ingen poäng i att diskutera med palestinavänner. All logik och all anständighet har slängts ut genom fönstret för länge sedan. Eftersom islam är en ond och förljugen religion. Låt mig bara konstatera att man blir lik den man umgås med.
Nåväl. Medan vi tjafsar förhandlar Israel för
att få loss kvinnor, barn och åldringar som hålls som gisslan av palestinier. Ja, de försöker rädda civila palestinska liv också. Det senare kommer de att tackas för med fler terrorattacker.
Sådan är den ”palestinska kampen” som har en så högljudd hejaklack, häruppe i vårt konstiga lilla land i norr.
Så djupt är hatet att man ställer sig på samma sida som terroristen som just mejat ner svenskar - för att de är svenskar - i Bryssel.
Man förstår inte att Hamas och IS är två snarlika organisationer, med samma mål. Hamas vill inte ”slåss mot Israel”. Hamas vill upprätta ett kalifat,
där din enda funktion är att vara en slav. Israel är bara en etapp på vägen dit. Alla judar ska utrotas. Om du inte tror detta föreslår jag att du läser Hamas stadgar.
Citat:
Ursprungligen postat av
Bobbyboi
Ja kamrat! De tappra hjältarna i hamas var bara på en liten söndagsutflykt (på lördagen den 7:de oktober) och om några israeler kom till skada den dagen så var det givetvis deras eget fel!
Krig är fred! Frihet är slaveri! Okunnighet är styrka!
Vad tror DU att hamas-daddeltramparna ville/trodde att de skulle kunna åstadkomma med att slakta/våldta/tillfångata oskyldiga kvinnor och barn? Trodde de/du att judarna skulle dra upp sina tältpinnar och genast lämna Israel? Nu är förvisso bristande kognitiv förmåga en förutsättning för att tillbe den pedofile krigsherrens lära, men även dessa idioter BORDE väl kunnat räkna ut att det ENDA resultatet av deras terroraktion är och förblir lidande för det "palestinska" folket?