Citat:
Ursprungligen postat av
Hogatankar
Alltså denna lilla klämma i håret, sätter man en så liten klämma man kan sätta i halsen? Tofsar kan jag förstå de små klistriga som sitter som berget men en sådan klämma.. har själv ingen flicka så vet inte men bara ser möjligheten till att stoppa i munnen! Förklara för mig så jag förstår bärandes av detta.
Och skor ja, nej de verka hon inte förstå att de snart behöver.. men som nämnt så sitter stackaren alltid inga chanser till att upptäcka där inte..
Ja det är ett ögonblick så pillar de av en klämma och stoppar i munnen, absolut.
Den har ju ingen funktion, den sitter ju bara där för att H tycker det är gulligt. Och visst är det sött så det är ju en avvägning man får göra. Sött eller säkert. Och vi vet ju hennes prioriteringar. Ska man ha en klämma i håret så bör man väl sätta den där de inte når tänker jag.