Citat:
Ursprungligen postat av
Enforvirradtjej
Tänkte på en grej. Ni är ju många som tror att HT läser den här tråden.
Jag finner det jävligt orimligt ändå.
För tänk såhär, om man ser vad som skrivs här, skulle man då fortsätta exponera sitt barn i den mån man gör? Det låter i mina öron sjukt att man vill det. Att hon som då dessutom har ett efternamn som ni påstår BARA Kebabens släkt heter. Alltså har hon ett unikt namn (även om förnamnet får anses vanligt i hennes ålder)
Så hela livet kan hon googla sitt namn och få upp en hel jävla Flashbacktråd med skit om hur hon behandlades under uppväxten.
Jag kan säga att hade det varit jag så hade jag fan slutat exponera ungen (och kanske även mig själv) direkt.
Så om hon läser här så är hon ju fan sinnessjukt korkad som bara fortsätter i samma anda.
Jag tror helt enkelt inte att hon tänker så långt.
Hon vill tjäna sina stora pengar på att göra så lite som möjligt och kunna göra det hemifrån och slippa ha kollegor mm. Passar henne perfekt och väger tungt.
Sedan har hon ju sin lilla "grupp" av människor som hejjar på och tycker hon är en fantastisk människa och influencer. Det smörjer hennes ego och väger också.
Dessutom är hon ju inte den som har något utvecklat konsekvenstänk direkt så därför faller hela den biten.
Vi ser hur länge det varade med att de blurrade Lars ansikte pga integriteten som de plötsligt kom på. Det höll ett par dagar och nu är det ju ingen tanke på nån integritet.
Så nej, hon tänker inte på sådant som att det kan skada L att hon exponerar henne. Hon tänker inte längre än näsan räcker, för att hon är lat, egoistisk och mentalt omogen.