Citat:
Ursprungligen postat av
Nn4
Jeg tror alt henger sammen med alt. Og po sier jo at de har månedsvis med etterforskning igjen. Og det tror jeg på. Jeg tror po hadde noe på planen, men som måtte prioriteres om da Avhørt skulle publisere sin siste episode.
Po gjennomførte jo flere razziaer på ulike steder i Busk. Og den skytinga i Sigdal. Masse greier. Men ingen prater lenger. Alle sitter stille i båten..
Har skrevet en del om dette tidligere, og er enig med deg. Litt for mange ting som skjer innenfor et begrenset geografisk område og hvor personer tydeligvis har kjennskap til hverandre. Litt vanskelig å tro at dette er helt tilfeldig.
Skuddene mot personen i bilen i Drolsum (riktignok i Modum) ble veldig raskt kommentert fra onkel at ikke hadde sammenheng med drapet på JAH, men lite nytt også på den fronten.
Narkotika har også blitt hevdet ikke å være motiv (selv om det virker å være en fellesnevner i alt og for alle). Utfordringen min er hvorfor dette har blitt avkreftet så raskt da etterforskningen bør være ganske åpen og bred på et så tidlig stadium. Hvorfor så sikre så tidlig og hvorfor kommer det ut så lite informasjon?Samtidig virker det som man forsøker å lede fokus mot sjalusi, noe som selvfølgelig ikke kan utelukkes. Samtidig påpekes at det jobbes ut ifra flere hypoteser.
Hvorfor ble det tagget «tyster-Jonas»?