Ok, nu har jag prövat denna "drog". Jag beställde från kavabyrex.
Först nämner jag att jag är känslig för droger som påverkar GABA, o jag kan ha obalans/skada i GABA-systemet, så jag reagerar bra på allt som påverkar det. (Genom att ha begått det fruktansvärda misstaget att äta benzo i en lång period i mitt liv för några år sen, så har jag fått svaga nerver sedan jag slutade)
Men jag tror att jag hittat pricken över i:et! eller utropstecknet !
Detta kan vara EXAKT vad jag har sökt efter så länge. Just nu känner jag mig helt lugn, inte påverkad liksom utan helt lugn bara. Men eftersom det är bland folk jag känner mig illa till mods så vet jag inte än, hur detta påverkar mig.
Men jag fattar verkligen inte hur man bereder skiten! Hur gör ni? Jag började med att använda en sån här grej av metall som man brukar ha te i. Resultatet blev en tjock massa som klibbade igen o innuti massan var det torrt, så det funka ej så bra. Jag åt en tesked av den pulveriserade växten nyss, mår inte alls illa eller så. Jag provade också att göra som de beskrev på sidan jag köpte det - jag tog en t-shirt som var paj, slet sönder ett stycke tyg o lade pulver däri, knöt ihop det hela. Samma resultat, det klibbade ihop sig inuti bara. vafan?
Hur bereder ni ert Kava? Detta var fett nice för det är inget rus direkt men ändå är det det!