Citat:
Ursprungligen postat av
Beritdenvilde
Jag är en ganska avtrubbad person men detta blev jag väldigt berörd av. Jag såg det på Nyhetsmorgon sen efterlyst. Jag har aldrig känt ett sånt hat mot någon och en sån djurisk vilja att skada någon. Pga av brottet så har k hotbild mot sig och kommer bli placerad på ro avd. Ro är för personer med hotbild golare, kvinomördare, hemska brott osv(smuts) MEN!!! Det är också tunga stabila farliga herrar som har hotbild pga att dem är soldater (inte smuts) jag skulle väldigt gärna vilja veta var k sitter. Jag tycker att han förtjänar lite kärlek. Tack på förhand!
Enligt OT/Barometern så är det så här:
"Nyligen ansökte den dömde mördaren om en så kallad lufthålspermission, en kortare permission som enbart personer som dömts för långa straff kan söka. Kriminalvården avslår ansökan."
"Myndigheten menar att en utevistelse inte överväger riskerna med den. Kriminalvården hänvisar bland annat till att mannen nyligen ska ha tagit sönder en av anstaltens stolar när han blev upprörd på personalen."
Var han sitter framgår dock inte, men det bör väl inte vara så svårt att få reda på om du har såna kontakter inom den världen?
Men jag antar du spelar lite allan_ballan?