Citat:
Ursprungligen postat av
warlacozte
Klart det finns ett starkt samband mellan totala antalet användare på en hemsida och hur svårt det är att få tillgång till alla användares email/lösenord då ju större hemsida desto större måltavla och de tar sin säkerhet mer seriöst. Men att själv ta mig in i andras databaser är inget jag har någon plan på oavsett.
Fattar inte vad den här ranten kommer ifrån.
Hittar inget om det här heller. Alla verkar köra proxies.
Vet inte om du riktigt förstår vad jag försöker göra. Jag vill använda läkta listor av email/lösenord ifrån olika hackade hemsidor för att testa logga in på t.ex chaturbate/subway whatever
Jag förstår precis vad du försöker
Vilka är alla? Inte jag. Se själv, det nedan gör du vill manuellt med headers och cookies.
https://github.com/wuseman/emagnet
Lustigt nog så förstår jag exakt. Är det alla på nulled menar du?
https://github.com/wuseman/EMAGNET/w...g-with-emagnet
VPN av flera olika anledningar, alla kör INTE proxies. Alla är INTE blackhats.
A quick sample script for getting started with a script running beside emagnet:
https://github.com/wuseman/EMAGNET/w...g-with-emagnet
Vilket sammanträffande Mr warlacozte, jag svarar gärna mer på dina frågor så får du två altenativ, jag lägger vekrligen ingen moralisk åsikt i vad du vill göra det skiter jag men praktiskt så kan jag ju iaf säga som det är. Det är verkligen inte enformigt. Det finns fler sätt att göra på, men vet du något effektivare en mitt sätt?
Grandfather och dessa använder inte heller silverbullets, men han fans gör han är också blackhat som du men inte som jag men han är smartare än så, han säljer nämligen sitt verktyg till andra. Du vet, utvecklaren av Redline? Vad är smartare än att sno den som snor från andra? OM han är smart enligt alla rapporter,. vad är då den som hackar han? Jag har ingen aning men hacka hackaren hacka inte oskyldiga men det där är ju min personliga åsikt. Folk är verkligen dumma i huvudet. Dom fortsätter betala farfar som han kallar sig, när man kan använda det gratis:
https://github.com/wuseman/Redline_202
Förstrår du vad jag försöker säga? Det är konstigt, återigen måste jag falla tillbaka på något jag gjort för att man ska tro på mig.
Tänk om den grandfather är som jag men han vet inte om det själv? Han gör det för pengarna skull och jag gtför det för människors skull det finns många som gör. Men i teorin kanske dom som använder hans program är dom han stjäl ifrån, förstår du? Alltså, folk hyr av personen för 3000-8000kr i månaden, dom gör jobbet och han luiar sig tillbaka, det skulle innebära att han skulle tjäna ca: 120 000 till 150 000kr i måndaden riskfritt. Om han kan sno från ALLA där ute, tror du inte han kna sno från dom snor från andra via hans program?
Dom säger ju såhär, för att vara en hackare måste man tänka som en hackare man kan inte ha tunnelseende för sitt egna program man måste lära sig förstå hur man själv blir hackad också. Gör han det ifall om han är hackad? Han tror kanske det, man skall akta sig för dom som är listigare än en själv. Snacka om sjukt så in åt helvete. Tycker du inte?
Om han är allas farfar, så är jag allas gud! Jag vet allt han gör om jag vill men jag ville bara ha hans verktyg för att man ska skydda. Konstigt va? En hackare hackar en hacxkare för att stoppa hackaren. Precis saå var på Raidforums med, det var en förredetta hackare som hackade och hjälpote FBI att få en honeypot
Kod:
3 DAYS $550
1 WEEK $900
1 MONTH $2600
2 MONTHS $4000
6 MONTHS $8000
Cookies method
Varför gör han detta, när han skulle kunna tjäna pengar på annat vis? Fråga dig dt. 8000$ på 6 måander 15 konton? Varför undrar jag bara? Ta dom pengarna och gör nån nytta istället. För du vet, skulle du kunna sno 8000$ lätt på en bankövering från konto som i "logggarna", då hade ju du kunnat sno pengar från alla möjliga och betalat farfar i alla år.
Varför gör han inte själv det tror du?
FATHEROFCARDERS - The Grandfather.
Vilken jävla torsk. Man snor inte från farmor, man snor farfar i min värld. Det är konstigt att förstå hur jag tänker kanske.
Varför använda alla proxies, om vi säger så. betyder det att är säkrast då?
Dom hackar iinte massa servrar för att få dom, det släpps 24/7 på öppna kanaler, sök så finner du. Man kan ju tro att de är proxies som någon hackat och delat med sig, men den personen kasnke hämtar den på ett offentligt ställe, därefter delar han den på nuilled. Är han en hackare då? Dom kallar ju sig det.
Du kan göra samma sak:
https://pastebin.com/jKEZesQ6
För att att inte bli avslöjade, så kan dom ta X antal av olika siter, shuffla ut de ti en text de är en rad i awk, sedan så läcks det!
Fantastiskt, jag tycker är skit kul att berätta hur jag vet att är, men det kan ju vara annorlunda också. Men det är tvärt att kolla iaf, eller hur? Det är för din skull inte för hans skull jag skriver allt detta,. om det är sant? Det får du kolla själv. Men när du vet, då vet du vem som vet, så därför.
Happy Braking (prison break är, kolla på den så får du lite tankar INNAN) - Det skulle raidforums ochj alla dessa kids tänka på innan, inte efter
Undrar du något, så savarar jag gärna kan jag inte då svara någon annan så är det är aldrig dumt att fråga! Jag kommer aldrig hjälpa dig mer än att säga som det är.
Hälsa Farfar - Säg inget som jag har sagt, du vet. Det är inte mig han kommer misstänka, de dig Tips. Så be quiet... **sssssshhhhhhhhhhhhhhhhH**
För övrigt. Vad fan har du för rätt att använda en annans konto om det är porr eller om det är nyheterna, du kanske snor från som tjänar pengar på det ända kan genom att hacka dessa konton. För övrigt så lycka till, dom som driver porr siter är oftast dom som aldrig får sin databas läckt eller hackad. Ska du ge på som bästa först?
// wuseman