Citat:
Ursprungligen postat av
Kongruensbojd
Finns det exempel på ett enda fall av det du påstår? Pundare och ortenbabbar undantagna.
Jag kan tänka mig att familjens lägenhet kan komma att utsättas för sabotage. Men troligtvis flyttas familjen och på den nya orten är inte känslorna lika heta.
Jag vill se ett straff som avtjänas i Sverige och därefter utvisning till familjen som redan förmåtts återvandra till Etiopien.
Varför fick de ens uppehållstillstånd i Sverige? Vad skulle hända om de skickades tillbaka? Låter som överdrifter och kanske ren lögn som fick dem att stanna i Sverige/Italien.
tyvärr händer nog ingenting, det är svenskar och sverige
en vuxen kille överföll och ströp en tjej i trollhättan, killens sperma hittades på tjejen. tjejen på ca 9-10 år klarade sig mirakulöst. I rätten drog killen förklaringen att han brukade gå runt och runka i skogen, så troligen hade tjejen kommit på något kladd han lämnat efter sig. Rätten köper detta och släpper honom fri.
senast jag hörde så bodde han kvar i samma område som dådet inträffade, han är vän med en annan våldtäksman så vad de två gör ihop hoppas jag polisen noga kollar upp.
platsen är skogshöjden i Trollhättan, tror det finns tråd här om det