Citat:
Ursprungligen postat av
massuppfittaren
Haha! Bara lite så, förlåt.. Men ja det är såklart ett helt sjukt extremfall. Allt pekar dock på att det kommer bli vanligare och vanligare.
Men det är relevant på en viss nivå när avskum som gruvhålsafghanen kan vistas i Sverige utan asylskäl i 7 år, och genom utnötning eller giftemål kan han ändå få stanna i Sverige. Han kan bli politiskt aktiv och nästla sig in i politiska partier och sedan få uppdrag som nämndeman. För dessa uppdrag behöver man ingen utbildning och mångfald är en absurd merit. Därav islamistisk justis som du tog upp. Det har stått i media om myndigheter som infiltreras av kriminella och av folk med klankultur.
Att avskummet åkte dit är ett mirakel. Det är bara tillfälligheter att brottsoffret hittats och var vid liv. Hon råkade illa ut endast för att hon sa nej till hans frieri. Då var hennes liv inget värt för honom. När man ser hur sedlighetspolisen i Iran misshandlar en ung kvinna till döds för ingenting är det skämmande att en person med den bakgrund gärningsmannen har, har hittat till Sverige. Han har meriter på pappret för att jobba som ordningsvakt, och liknande.