Citat:
Ursprungligen postat av
HugoTheGreat
Har jag sagt att jag är "neutral"?
Edit - Läs mitt svar till dej igen. Om du inte förstår meningen "Att veta att ens nation skall strategiskt besegras av utomstående fiender i väst (i decennier nu ska påpekas) ..." bör vi kanske inte föra en diskussion.
Välkommen till Ukraina-forumet, vatnik. Du har tydligt visat att du inte är neutral men din sort brukar ju försöka låtsas att ni är det. Eftersom du är ny här så kommer några tips på saker vi för länge sedan har avhandlat och som alltså inte behöver ältas igen.
Det var ingen statskupp.
Det finns inga nazister i Ukrainas ledning.
Ukraina angreps av ryzzland och försvarar sitt land.
USA är inte med i kriget. Inte heller WHO, WEF, Bill Gates, CIA, juuuuuuudarna eller rymdödlorna.
Volodymyr Zelenskyj är Ukrainas legitima president.
Inget av de ockuperade områdena är ”historiskt” ryzzka.
Det finns nordkoreaner i Kursk.
Inga ”folkomröstningar” på ockuperat territorium är giltiga.
Det är naturligtvis ingen fullständig lista men samtliga punkter har blivit rejält uttjatade på grund av det ständiga inflödet av nya ryzztroll som precis har lyckats spamma ihop femtio inlägg och inte har koll på diskussionen.