Citat:
Ursprungligen postat av
Gretaskarpeta
Be@tas ex make har suttit i fängelse fram och tillbaka (detta var alltså under åren som B var med honom och födde 4 barn)
Hon var väll 18 när hon gifte sig (fortfarande många som blir gravida som gifter sig, ”för det är det rätta att göra” alltså ett katolskt land med många regler
Gör honom inte till helgon för han e alkis och kriminell, och nu mediakåt/dramakåt.
I rest my Piotr case!
Edit: Piotr är inte trovärdig någonstans.
Tack men man brukar ofta få höra sanningen av personer som är på fyllan? Utgör exmaken Piotr något undantag? 😎
Jag ställde dessutom en fråga om det där bidraget eller liknande som den försvunna kvinnan snodde med sig när hon övergav barnen och honom?
Hur mycket rörde det sig om?
En fråga till, både Piotr och nuvarande maken har utmålats som alkoholister. Det känns rätt osannolikt att en nykterist skulle gifta sig dubbla gånger med alkisar? Hur mycket brukade den försvunna kvinnan dricka?