Citat:
Ursprungligen postat av
carminaburana
Nån som handlar ofta och har koll? Var inne på hemsidan, då va det 27% rabatt. Fick tipset at installera appen, där var det 37% rabatt men hann inte beställa innan tidsfristen gick ut, så nästa var 27% på appen. Jag har tid att vänta, ska mecka nästa helg tänkte jag, men hur lång tid brukar det ta innan de kommer tillbaka på de högre rabatterna? Eller är det helt random?
Om du kollar så är priserna i stort sett desamma från månad till månad. Det enda som ändrar sig är procentsatsen före. dvs det bris du betalar med rabbatten ex 27% är detsamma som det pris du betalar med 20% rabatt månaden innan eller efter.
Lägger du dina varor i varukorgen men inte genomför ditt köp så kommer du få ett mail med lite extra rabatt om du köper det som ligger i korgen. Den rabbaten är lite lägre än de övriga priserna..
Jag fixar bilar åt folk på fritiden och beställer en hel del därifrån och väljer man OK märken så är kvaliteten betydligt bättre än ex. biltema.
Köpte Drivaxlar från SKF som på citroen skulle kostat över 12000.. Gav straxt under 3500:- för helt nya SKF axlar.