Citat:
Ursprungligen postat av
alicia66
Nu frågar jag en tredje gång. Vad skulle VÅRDEN gjort mer? Då det det var den du kritiserat hela tiden
Vad du tycker soc skulle ha gjort är helt irrelevant i sammanhanget.
Jag tror det är helt meningslöst att försöka få ut nåt svar från det konto du vänder dig till.
Vederbörande har i minst två inlägg skrivit att h*n "jobbar inom vården". En sak har h*n gjort väldigt klar: Det är definitivt inte på en nivå där beslutsfattande ingår, om jag säger så..
OnT: Att gång efter annan, på ett närmast imbecillt vis, hävda att det är "vården" som brustit och att det därför är "vården" som är ansvarig för att Lydia laddade sitt hagelgevär och därefter med berått mod sköt ihjäl Emil, visar att kontot
Cedderik inte är seriös.
Vem som döljer sig bakom kontot intresserar mig inte det minsta, men det är uppenbart att vederbörande springer Lydias ärenden för att genom fokusförflyttning försöka förminska hennes vidriga dåd.
Osmakligt!