2026-06-04, 15:59
  #553
Avstängd
Magictrixs avatar
Citat:
Ursprungligen postat av george.sthlm
Vem ? Bianca går väl all-in på mascara och trosskydd och
Benjamin kämpar fortfarande på med att ladda ner bank-id så han kan starta bolag ?
Det är Vito Ingrosso som äger varumärket Ingrosso. Han stämde brorsan för ett tag sedan, så jag tror de fick byta namn på sina restauranger. Elller... deras och deras. Emilio och Åsa "hyr" ut namnet Ingrosso så i alla fall restaurangerna i Stockholm kallas "by Ingrosso". Jag vet inte hur domen blev, men antar att de får betala en summa till Vito för att få fortsätta med det? Emilio säljer ju t ex olivolja under sitt namn, så att han skulle börja kränga vin är inte omöjligt. Jag kan inte lagen om efternamn, men antar att Åsa kan behålla sitt namn om hon vill, men alla vet ju att hon är en liten golddigger, så ingen vill väl dricka hennes vin. Utöver det måste hon i så fall betala tull till Vito. Finns ju möjligheten att Vito också kränger vin framöver?
Sedan har ju Benjamin en bror som heter Oliver, som hittat sitt bank-id... han driver redan fem restauranger i Sverige, så han kanske också är sugen? Han måste ju försörja sin frus alla lyxresor.
Citera
2026-06-04, 16:08
  #554
Medlem
george.sthlms avatar
Citat:
Ursprungligen postat av Magictrix

Sedan har ju Benjamin en bror som heter Oliver, som hittat sitt bank-id... han driver redan fem restauranger i Sverige, så han kanske också är sugen? Han måste ju försörja sin frus alla lyxresor.

Men det känns ju tillfredställande, att i alla fall Oliver lyckats installera bank-id
Citera
2026-06-04, 19:01
  #555
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av BlackRockInc
Hon vill glänsa i biancas kändisskap.
Ja, detta är typiskt kvinnor.
En nobody som vill gifta sig in till ett efternamn som hon vill ha kvar efter skilsmässa för att sedan bygga en influencerkarriär på den fd makens dotter.

Det är såhär kvinnor fungerar och är, gång på gång.
Snart hittar du henne i tv-soffan.
Hon ser förjävlig ut🤮 jävla vrak är hon. Såg bilder på nån fest hon va på med cowboyhatt 🤣🤣🤣🤣
Citera
2026-06-05, 14:37
  #556
Medlem
Öh nej, definitivt inte. Och tror heller inte att det var/är många som går igång på varken Bs eller då eventuellt, Ås repertoar. Det finns ju liksom inget att gå igång på.
Citat:
Ursprungligen postat av BlackRockInc
Med tanke på hur patetiska svenskar är kommer ni LUSTA efter henne i tv-soffan där hon skvallrar om hur hon blev knullad av en italienare i Sverige på ett sätt som en svensson aldrig skulle kunna.
Precis som ni älskade biancas snusk i TV.
Citera
2026-06-06, 10:41
  #557
Medlem
Verkar läsa här. Skriver att folk tror sig känna henne. 🤨
Citera
2026-06-08, 18:36
  #558
Medlem
AlanGarners avatar
Tycker att Åsa är svinsnygg och svårt att tro att hon är 50. Är väl inget fel med lite skönhetsingrepp? Hon verkar ju träna hårt också, men man kan behöva lite hjälp på vägen också.

Men jag har en fråga: vad lever människan av? Hon verkar typ mest gymma, fest och promenera runt. Jobbar lite här och där med att dreja någon kruka?

Hon har 162,000 följare, ger det verkligen tillräckligt att leva lyxliv? Eller fick hon ut några millar för de gemensamma restaurangerna med Emilio i skilsmässan?
Citera
2026-06-08, 20:08
  #559
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Sverigesstoltvjjbh
Gjorde fettsugning på samma klinik som Bianca


Vilken klinik ?
Citera
2026-06-08, 22:06
  #560
Medlem
Citat:
Ursprungligen postat av Jacq
Vilken klinik ?


Vem bryr sig? Åsa är skitsnygg oavsett
Citera
2026-06-08, 23:21
  #561
Medlem
Ny kille Nick Söderblom

https://stoppapressarna.se/svenskt/sa-smog-asa-ingrosso-och-nye-karleken-for-att-undvika-emilio/
Citera
2026-06-09, 08:06
  #562
Medlem
Skvistens avatar
Citat:
Ursprungligen postat av raynebeau
Ny kille Nick Söderblom

https://stoppapressarna.se/svenskt/sa-smog-asa-ingrosso-och-nye-karleken-for-att-undvika-emilio/

Hon gör verkligen allt för att bli ”kändis”, förhoppningsvis kommer Nick genomskåda henne.

Detta är väl den ultimata bekräftelsen för henne att hon är ”attraktiv”, när hon belägrar en hett eftertraktad kändishunk.
Hon är nog mer förälskad i detta än honom som person.
__________________
Senast redigerad av Skvisten 2026-06-09 kl. 08:15.
Citera
2026-06-10, 18:45
  #563
Medlem
Ok där finns anledningen till att hon flyttade. Hon gick bakom ryggen på Emilio och var otrogen till hon fick tag på ny lägenhet och då tog hon det mesta och drog. Låter lite småjävligt. Och ja hon om någon försöker väl bli lite känd, vara i rampljuset men hon har ju inget att göra sig känd för direkt, av eget alltså. Inte sno kändisskap från Wahlgren/Ingrosso.
Haha, de skulle byta partner Pernilla och Emilio. De går tillbaka till varann och lämnar Bauer och Åsa åt varandra. Det vore något det😂!
Och ja, jag tror han Nick kommer ruttna tids nog.
Citat:
Ursprungligen postat av Skvisten
Hon gör verkligen allt för att bli ”kändis”, förhoppningsvis kommer Nick genomskåda henne.

Detta är väl den ultimata bekräftelsen för henne att hon är ”attraktiv”, när hon belägrar en hett eftertraktad kändishunk.
Hon är nog mer förälskad i detta än honom som person.
__________________
Senast redigerad av Alsteralven3338 2026-06-10 kl. 18:50. Anledning: Felstavat
Citera
2026-06-13, 14:02
  #564
Medlem
Fast ingen i tråden tycker väl att Åsa är ful? Dom flesta män i medelåldern skulle inte tacka nej till en stund i sängen med henne! Men att leva med henne tror jag är väldigt svårt. Så visst ser hon bra ut tycker jag iallafall..
Citera

Skapa ett konto eller logga in för att kommentera

Du måste vara medlem för att kunna kommentera

Skapa ett konto

Det är enkelt att registrera ett nytt konto

Bli medlem

Logga in

Har du redan ett konto? Logga in här

Logga in