Citat:
Ursprungligen postat av
winstoncheesy
Varför är ni så upprörda över att den där Elina hänger med nardos och gänget och inte Emelie? Uppenbarligen så hänger Emelie med Dennis och Elina vill inte vara tredje hjulet så hon får hitta på annat? Dennis och Emelie dejtar för fullt nu och försöker väl lära känna varann utanför huset, vad ska Elina göra då, svansa efter dom? Jag är ganska säker på att verkligheten utanför BB är något helt annat och att den falskhet och osämjan som fanns därinne bland deltagarna är som bortblåst på utsidan.
Jag tror inte att folk kommer vara vänner på utsidan. Adrian och Pedram hatade Emelie och Emelie var obekväm med dem i huset. Det är för mycket dåliga minnen och obehagliga känslor då man inte kunde fly från varandra där inne. Visst att de kanske ses på midsommar då hela gänget planerade någonting men nej jag tror inte att man släpper det på utsidan. Eller jag kanske underskattar människan?
Jag tror också att Emelie inte vill ha något att göra med Nardos, Adrian och Pedram på utsidan. Om jag har lärt känna henne på 100 dagar. Speciellt inte hänga med dem själv om inte Joel och Madde inte är med som stöd. Den där finalveckan var svår att kolla på med den dåliga stämning.
Jag tycker bara det är konstigt med Elina. Vi vet att hon är Emelies vän(?) och är ansvarig för hennes Instagram medan hon är med i ett TV-program.
Vi vet att Emelie inte gick ihop med Adrian och Pedram i huset.
Vi vet att Adrian inte gillar Emelie och vi såg att han fortfarande kände ett agg mot henne i intervjun han gjorde efter han åkte ut.
Jag tror inte att Adrian har kontaktat Emelies Instagram då hon fortfarande är i huset. Varför skulle han göra det då han inte gillar henne. Och om Adrian ville bli vän med Emelie så hade han säkert kontaktat henne när hon kom ut.
Jag drar slutsatsen att Elina måsta ha kontaktat Adrian. Jag vet inte varför? Adrian börjar köra runt på denna tjej och hänger med Nardos fucking vänner samtidigt som Nardos och Emelie bråkar i huset. Glöm inte att det fortfarande är en final och hon hänger med Emelies fiender men också motståndare i spelet.
Jag tycker hela situationen är konstig speciellt då kontoansvariga lägger sig i vad som händer i programmet och försöker få uppmärksamhet. Vad vet jag. Jag är inte så social och inte är en tjej. Om jag hade en vän som var inne i Big Brother huset så har jag väldigt svårt att se att jag skulle hålla på så där.