Vi vet ju alla vilka det rör sig om, men varför kan inte det sägas rakt ut på nyheterna för undvikande av missförstånd ?
Är sanningen så farlig idag i Sverige ?
För vem ?
Låt dem stanna i Tigray, de är inte svenskar och har aldrig varit några svenskar, möjligen har de bott i Sverige och mjölkat våra välfärdssystem. Nu är de hemma i sitt habitat där de alltid hört hemma.
__________________
Senast redigerad av Rimbert 2020-11-28 kl. 22:04.
Står ju att de är på besök och har svenskt pass och EU medlemskap.
Besök brukar normalt inte förknippas med medborgarskap i ett annat land eller dubbla pass
Ivf så ska man väl rädda dom men först måste man hitta dom och reda ut vad dom gör i konflikt områden
[quote=svetsarn2|73765479]Vi vet ju alla vilka det rör sig om, men varför kan inte det sägas rakt ut på nyheterna för undvikande av missförstånd ?
Är sanningen så farlig idag i Sverige ? För vem ?/QUOTE]
För sossarna som tillåter salongsdörrar tof sina hemländer och tillbaka till sverige och att dom får bidrag iaf och bor hyffsat shysst hemma i sitt hemland för turistande under månader och år.
Samt möjligen deltar i kriminella i sektliknande organisationer i sitt hemland
Det är sånt som sossarna vill försöka "sopa under mattan" för de har skett så ofta förr att det var okej för allt sånt genom "sosse tumme upp"
Flashback finansieras genom donationer från våra medlemmar och besökare. Det är med hjälp av dig vi kan fortsätta erbjuda en fri samhällsdebatt. Tack för ditt stöd!